Má první, má jediná…

Má první, má jediná…
26. 7. 2018 barbora
In Svatební šaty

Před necelým rokem se mi zasnoubila „skoro“ švagrová. Když mě požádala, abych jí ušila svatební šaty, splnil se mi sen. Korzetové šaty jsem již v minulosti šila, ale je  n jako plesové.

Nejprve jsme spolu obešly pár svatebních salónů a Síma si vyzkoušela různé typy. Oplejší, celokrajkové, korzetové, s vlečkou, s rukávky,…

Na konec jsme se shodly:

  • korzet, který podrží větší poprsí a vytvaruje pas
  • krajka, jako ženský a krásný prvek
  • sukně hladká, s vlečkou
  • lehký rukávek k zakrytí paží
  • barva IVORY- ne sněhově bílá

Úkol zněl jasně: přenést pozornost od jistých partií. Díky korzetu jsme vrchní část stáhly, zúžily a díky kruhové spodnici dodaly sukni objem. Rukávek z krajky zůstal lehký a prodyšný. Tetování na zádech jsme podtrhly zajímavým výstřihem a lemem krajky. Ten také posloužil jako ramínka pro podržení prsou. Proto Síma nemusela mít ramínka od podprsenky a přes to vše krásně drželo.

Na šití jsem měla dostatek času, proto jsem si mohla dovolit hodně zkoušek a postupovat pomalu. Na první zkoušky chodila Síma s mámou, ale pak už jsem jí to zakázala. Chtěla jsem, aby byla máma dojatá, až ji uvidí ve svatební den v hotových šatech. A taky se mi to povedlo :).

Když jsem šaty žehlila den před svatbou, byla jsem neuvěřitelně nervózní- co když je propálím? Nebo na nich udělám skvrnu? Na štěstí se žádná katastrofa nekonala a vše bylo skvělé.

 

___________________________________________________________________________________

POZNATEK: nevěsta do šněrovacích šatů na míru již nesmí hubnout!!!!

POZNATEK 2: na šatech se objevily skvrny od dortu(červená a modrá), od trávy(zelená), od prachu a chození (černá). Čistírna si s tím poradila na jedničku a šaty jsou nyní krásně bílé.

 

Comments (0)

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*